Paralaksa tła

Kawa z rosołem

Marko, czy zaglądasz na SlideShare?
30 stycznia 2017
Be inspired
20 lutego 2017
 

Kuloodporna kawa

Po szale picia hektolitrów Yerba Mate oraz uprawie papryczek habanero przyszedł nasz nowy agencyjny trend - kawa z dodatkiem oleju kokosowego.

Napój ten choć u części z nas budzi lekką dezorientację, to u niektórych zagościł w agencyjnych filiżankach na dobre. I choć wygląda jak kawa z rosołem to jest znakomitym sposobem na rozpoczęcie dnia, czy też na porcję dodatkowej energii przed fizycznym wysiłkiem. A jak wiemy, praca w agencji do najlżejszych nie należy ;)/

Pomysł takiej mieszanki wywodzi się od kuloodpornej kawy (tzw. Bulletproof Coffee). Przepis ten nie jest specjalnie skomplikowany. Ze świeżo zmielonych ziaren kawy należy przygotować napar, a następnie dodać do niego 1 łyżkę masła lub więcej. Ważne jest, aby było to masło niesolone oraz uzyskane z mleka krów z chowu pastwiskowego. Kolejnym krokiem jest uwzględnienie oleju MCT w ilości około 15 gramów. Całość należy włożyć do blendera i zmiksować aż do uzyskania jednolitej konsystencji.

 
 

Główny propagator takiego sposobu serwowania kawy - Dave Asprey zapewnia, że spożywanie kuloodpornej zapewni długotrwały zastrzyk energii, natomiast spora dawka tłuszczu nasilić może proces redukowania tkanki tłuszczowej. Warto także wypić tak przygotowany napar przed wydarzeniem wymagającym koncentracji i wysiłku intelektualnego, gdyż po „kuloodpornej” mózg funkcjonuje zaskakująco sprawnie!

Niestety potencjał odchudzający kuloodpornej kawy zniweczy z całą pewnością dodatek cukru, mleka lub zjedzony kajmaczek, zatem wieść o tym stała się przełomowym momentem, w którym część z nas porzuciła myśl o spożywaniu tego typu kawy w ogóle.

Nie patrząc jednak na korzyści zdrowotne, niektórzy z nas dodają sam olej kokosowy do kawy tylko dlatego, że ona po prostu lepiej smakuje. Olej kokosowy sprawia, że napój ma bardziej kremową konsystencję i ciekawszy aromat. Olej kokosowy nie osłabia smaku kawy i daje poczucie sytości na dłużej niż po wypiciu samej kawy!

 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Warning: A non-numeric value encountered in /domains/simplycreative.pl/public_html/zainspiruj-sie/wp-content/plugins/ultimate-social-media-icons/libs/sfsi_widget.php on line 238
Facebook
Facebook