Paralaksa tła

Marko, czy zaglądasz na SlideShare?

O tym, jak reklamówka wstyd mi przyniosła
18 stycznia 2017
Kawa z rosołem
1 lutego 2017
 

Content is the king

W dobie odmienianego przez wszystkie przypadki content marketingu, warto poświęcić trochę czasu i podzielić się swoją wiedzą z innymi. Ale nie na Facebooku, Instagramie czy Twitterze, który jest powszechnie wykorzystywany przez marketerów i gdzie coraz trudniej znaleźć wartościowe treści, ale na platformie specjalnie do tego stworzonej. Bo jeśli „Content is the king”, to „SlideShare is the queen”.


SlideShare powstał w 2006 r. z myślą o dzieleniu się swoją wiedzą w świecie online. W serwisie znajdziesz prezentacje, infografiki, pdf’y, webinaria i wiele innych dokumentów. Ponadto portal może się pochwalić 250 mln odsłon miesięcznie – w ciągu miesiąca zagląda tu średnio 70 mln użytkowników, w poszukiwaniu konkretnych informacji wśród zgromadzonych tu 18 mln dokumentów (źródło: slideshare.net).

 

85% specjalistów od marketingu nie dostrzega potencjału SlideShare jako narzędzia! (wg Social Media Marketing Industry Report 2015)

 

1. Gdzie tu miejsce dla marki?

Tutaj zaprezentować swoją wiedzę może każdy. Na SlideShare znajdziesz prezentacje Natalii Hatalskiej, Pawła Tkaczyka, Moniki Mikowskiej, profil Fundacji Anny Dymnej, Uniwersytetu Szczecińskiego, Ceneo i NASA. Czyli dla każdego coś miłego.

Nieważne, czy jesteś osobą prywatną, czy reprezentujesz dużą firmę, sprzedajesz produkty czy usługi. Nawet branża nie ma tu znaczenia, jeśli tylko chcesz podzielić się czymś wartościowym. Bo tu liczy się ciekawa treść i umiejętność jej przekazywania. Warto poświęcić trochę więcej energii i czasu, by Twoja prezentacja czy raport dobrze komunikowały się wizualnie. Wówczas już tylko krok dzieli Cię od tego, by Twoja publikacja była komentowana, udostępniana i by Twitter o niej ćwierkał. Dobry content będzie bowiem rozprzestrzeniał się sam.

Pamiętaj jednak, że dokumenty, które będziesz publikował, jeśli mają wspierać Twoją markę i być spójne z pozostałymi działaniami, powinny choć w luźny sposób nawiązywać do głównego tematu Twojej działalności.


2. Co można zyskać?

Miło jest dawać i rozdawać, ale czasem chciałoby się też coś brać. I SlideShare nam na to pozwala. Przede wszystkim dobre merytorycznie i piękne wizualnie treści uwiarygodniają nas w oczach odbiorców, zwiększają świadomość marki, a następnie pozwalają stać się ekspertami w danej dziedzinie (jeśli są to naprawdę wartościowe contenty). Jeśli użytkownikowi coś raz spodoba się w Twoim profilu, możesz być pewien, że wróci do Ciebie ponownie albo skorzysta z bezpośredniej subskrypcji. Co jeszcze „ofiarowuje” nam serwis? Pozwala się lepiej pozycjonować w Google – prezentacje odczytywane są jako zwykły tekst, dlatego warto użyć tu również słów kluczowych. A jeśli zależy Ci na pozyskiwaniu kontaktów do potencjalnych klientów (a komu nie zależy? ;)), to w zamian za pozyskanie unikalnego i ciekawego raportu, użytkownik pozostawia swoje dane, trafiając do naszej bazy.

Nieprzekonany? Odwiedź serwis, poobserwuj swoje autorytety (na pewno znajdziesz tam kilka profili, które warto obserwować) i… przekonaj się, czy nie warto współtworzyć tę ogromną bibliotekę wiedzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Warning: A non-numeric value encountered in /domains/simplycreative.pl/public_html/zainspiruj-sie/wp-content/plugins/ultimate-social-media-icons/libs/sfsi_widget.php on line 238
Facebook
Facebook